Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w Bieszkowicach, Łężycach, Reszkach i Gościcinie - Urząd Gminy Wejherowo

Uprzejmie informujemy, że zbliża się termin zbiórki odpadów wielkogabarytowych w sołectwach: BIESZKOWICE, ŁĘŻYCE, RESZKI, GOŚCICINO ulice: Augusta Guntera, Chłopska, Cicha, Dożynkowa, Gościnna, Gruntowa, Handlowa, Jęczmienna, Klimka, Krótka, Leśna, Lęborska – numery nieparzyste,  Łubinowa, Gafki, Na Wzgórzu, Owsiana, Pogodna, Polna, Przemysłowa, Pszeniczna, Równa, Rumiankowa, Sielankowa, Siewna, Słoneczna do trasy nr 6 do torów, Spokojna, Stroma,  Torowa, Wichrowe Wzgórze, Wiejska, Wiosenna, Wójta Edwarda Łakomego, Zbożowa, Żniwna.

TERMIN ZBIÓRKI: 16 WRZEŚNIA 2017 R.

Zbiórka wiosenna zostanie przeprowadzona w formie tzw. „wystawek” sprzed posesji po wcześniejszym zgłoszeniu do Urzędu Gminy Wejherowo adresu nieruchomości, z której ma nastąpić wywóz. Zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel. 58 67 79 706, e-mail: rbianga@ug.wejherowo.pl lub osobiście w siedzibie UG Wejherowo przy ul. Transportowej 1 pokój nr 39 do czwartku przed planowanym wywozem.

Przypominamy, że odpady wielkogabarytowe należy wystawiać w terminach uwzględnionych w harmonogramie odbioru odpadów komunalnych, po wcześniejszym zgłoszeniu, nie wcześniej niż 24 godziny przed terminem ich odbioru. Na terenach zabudowy jednorodzinnej odpady wielkogabarytowe winny być wystawiane przed posesję w sposób nieutrudniający przejścia lub przejazdu, a w rejonach zabudowy wielorodzinnej przy pergoli śmietnikowej.

Odbiór odpadów wielkogabarytowych nastąpi od godziny 900.

Zwracamy uwagę, że odpady wielkogabarytowe wystawione przed posesją, która nie została zgłoszona w terminie nie zostaną odebrane.

Odpady wielkogabarytowe to odpady, które ze względu na swoje rozmiary i masę nie mogą być umieszczone w typowych pojemnikach / workach przeznaczonych do zbierania odpadów komunalnych jak np.: meble, duży sprzęt elektryczny i elektroniczny, stolarka okienna i drzwiowa, armatura sanitarna z wyłączeniem odpadów niebezpiecznych, np. papa oraz opon, odpadów budowlanych, części samochodowych.